hero banner.png

מה קורה כשאת יוצאת לדייט שלא בא לך עליו?


הפוסט הזה נכתב בעיקר עבור אלו מכן שנמאס לכן מדייטים לא מוצלחים עד שכבר פשוט לא בא לכן לצאת.

את ההסבר הזה יצא לי לתת כבר מספר פעמים לא מבוטל. מסתבר שרבות מגיעות למצב שהן יוצאות לדייטים עם הרגשה לא חיובית במיוחד.

לכולנו יש פעולות שאנו מבצעים גם כשלא בא לנו: לשטוף כלים, ללכת לעבודה, להגיע לחתונה של חברה. אנחנו עושים פעולות אלו כי הרווח מהתוצאה הוא די ברור: הכיור יהיה נקי, המשכורת תשולם, תימנעי מהרגשה לא נעימה מול החברה לשנים הקרובות.


אם הגעת למצב שהרווח שלך מיציאה לדייטים הוא רק המחשבה שאת עושה משהו בשביל למצוא זוגיות, אז אני מבקשת ממך לעצור רגע. תבדקי אם את באמת מרגישה תחושה של התקדמות לקראת המטרה, או שהמוח שלך אומר לך את המשפט הזה ובפועל ההרגשה יותר קרובה לתסכול. ההרגשה היא המדד המדוייק יותר עבורך. כלומר, את לא באמת חושבת שזה מקדם אותך, אחרת היית מרגישה כך. את פשוט חוששת יותר מההרגשה שתהייה לך אם לא תצאי לדייט. זה מה שנקרא: מן הפח אל הפחת.


ומה קורה בדייט עצמו?

אתחיל מההסבר על הצד השני. תארי לך שאת בצד השני. את נפגשת לדייט עם בחור שלא ממש בא לו להיות שם. אולי כי נמאס לו מדייטים או נמאס לו לעשות פוזות של מוצלח. מה את תרגישי שהוא משדר? תארי לך שאת דווקא באת מתלהבת. מה לדעתך הסיכוי שהוא יוריד לך את מצב הרוח? לא תגידי אח"כ – אני לא מבינה בכלל למה הוא קבע איתי? בשביל מה לבזבז לי את הזמן? ואם גם את תגיעי לא מתלהבת רוב הסיכויים שכיף גדול לא ייצא מהדייט הזה.

חוצמזה- לאיזו אישה בא להתאמץ על מישהו שמלכתחילה לא מראה עניין? מה גם שרוב הסיכויים שאם הוא במצב רוח רע הוא לא ייראה לך כמו המציאה הכי שווה בעיר.


ומה קורה איתך כשלא בא לך על הדייט? קודם כל זה מעיק עלייך עוד לפני, בכל מיני תחומים: מה ללבוש, על מה נדבר, מה כדאי להגיד ומה לא, ומה יכולת לעשות במקום הדייט שתקוע לך וכמובן שלל התסריטים השליליים על איך יהיה בדייט.

עכשיו, מצויידת במצב רוח לא משהו, את יוצאת לדייט מוכנה לאכזבה הבאה. המוח שלך עסוק בלחפש מה לא מוצא חן בעינייך. בעצם הוא מחפש הוכחות שיצדיקו את המחשבות שקדמו לדייט. זה מוח שאוהב להיות צודק. חכם הוא לא. זה כמובן אותו חלק במוח שאומר לך שאם לא תצאי לדייט את עלולה לפספס או לא תפגשי מישהו בחיים. אח"כ את עוד תחזרי הביתה ותחשבי שאולי את בררנית מדי או לא מספיק מושכת או שכל הגברים הם ...


אני לא יכולה לומר באופן וודאי שאין לך סיכוי להיפגש עם האחד בדייט שממש לא בא לך עליו. כבר היו דברים מעולם. אני מאמינה שיש יותר מאחד יחיד ומיוחד שמתאים לך. הזדמנויות באות והולכות ובהחלט יש חשיבות למצב הרגשי שאת נמצאת בו בזמן שאת נתקלת בהן. כשאת במצב רוח טוב את נמצאת בפלוס ותוכלי לזהות הזדמנויות שתואמות לפלוס הזה. מה שבטוח- דייטים לא מוצלחים בשרשרת מחזקים מומנטום של מחשבות שליליות. ככל שהמומנטום חזק יותר הוא יותר קשה לעצירה וזה מביא אותך להתנהלות בתוך לופ מתסכל.


אלברט איינשטיין הגדיר אי שפיות כחזרה על אותה פעולה שוב ושוב בציפייה לתוצאה שונה. הפעולה המדוברת היא לא יציאה לדייט, אלא היציאה אליו כשאת במצב רוח של התנגדות. פעולות מתוך מקום של חסר לרוב לא מייצרות תוצאות רצויות במציאות ורק מוסיפות עוד חוויות שליליות שמורידות לך את האנרגיה, החשק והאמונה. לפעמים כדאי לעשות הפסקה ולעצור את המומנטום.

14 צפיות0 תגובות

קורס בסיס חינמי
איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

בקורס תלמדו איך המנגנון ההישרדותי במוח עובד על אוטומט ומכניס אותנו ללחץ

תזהו את הפער בין המצוי לרצוי, למה הוא חשוב ומתי הוא נוצר

תקבלו כלים להורדת לחץ ע"י צמצום פערים

לאחר ההרשמה, יישלח אליכם מייל עם לינק לעמוד ההצטרפות לקורס

הקורס החינמי "איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ" מתוכנן לתת לכם מידע וכלים להורדת לחץ.

ברמות לחץ גבוהות, יכולת הריכוז וקליטת המידע נמוכות. אני ממליצה על התכניות המשלימות לקורס למי שחווה לחץ כרוני או לחץ אקוטי מתמשך ע"מ לסייע בהורדאת לחץ מיידית ולשפר את יכולות הריכוז.

תוכלו לקבל מידע נוסף במדריך להכרת הלחץ, כולל שאלות שיעזרו לכם להעריך את רמת הלחץ ולבחור את התכנית שמתאימה לכם בכל שלב.

תוכלו ליצור אתי קשר להתייעצות לגבי התכנית שמתאימה לכם.