hero banner.png

" אם אני לא אוהב את עצמי אף אחד לא יאהב אותי". מה זה השטויות האלה?


Photo by bruce mars from Pexels

את ההצהרה הזו שמעתי מאוסנת. זה מה שנאמר לה ע"י אחרים. שמעתי אותה כבר קודם ובכל פעם מחדש מדהים אותי לראות איך אנשים הולכים אחרי הקלישאות האלו מבלי לבחון את נכונותן.

תסתכלו סביב. כל כך הרבה אנשים נמצאים בזוגיות. אפילו אם אהיה ממש שלילית ואניח שרק לחצי מהם יש בן זוג שאוהב אותם. כמה אנשים אתם מכירים שאוהבים את עצמם? מרבית האנשים מחפשים בן זוג כדי שיאהב אותם יותר ממה שהם אוהבים את עצמם או למרות מה שהם לא אוהבים בעצמם.

הבעיה בלהקשיב לקלישאה כזו היא שעכשיו אוסנת תקועה במחשבה שעד שהיא לא תאהב את עצמה

(אפילו שהיא לא ממש יודעת מה זה אומר) היא לא תהיה בזוגיות.


לכל אחד מאיתנו יש נסיון להיות בצד השני של המתרס: חברה ששונאת את איך שהיא נראית ולך זה לא מפריע לאהוב אותה. חבר שיש לו פחד שיצחקו עליו ולך זה לא מפריע לאהוב אותו.

אם מישהו אחר אוהב אותך או לא זה בכלל לא קשור אליך. זה קשור אליו, אל הטעם שלו, הרגשות שלו, ההעדפות שלו והמשיכה שלו. אהבה עצמית או חוסר אהבה עצמית לא קובעת אם תהיה זוגיות או לא. היא קובעת את ההרגשה שלנו והתגובה שלנו.


למשל, אם אני לא אוהבת את עצמי ומישהו אחר ממש רוצה בחברתי, אני עלולה לא להבין אותו, לחשוב שהוא פסיכי, להתרחק ממנו כי הוא דפוק, לחיות בחשש שיום אחד הוא יבין מי אני באמת ויעזוב, להמשיך ולדרוש הוכחות לאהבה שלו כי אין לי יכולת להאמין שזה אמיתי.

אני גם יכולה להשתכנע שהוא אכן אוהב אותי ( אלוהים יודע למה כי אני לא) ואז להפוך להיות תלויה באהבה שהוא מספק לי, לפחד שהוא יילך, לנסות לרצות אותו כדי שיישאר, להוכיח לו ששווה לו לאהוב אותי, למדוד כל הזמן כמה הוא אוהב אותי. לחיות בפחד לאבד את האספקה.


הבעיה בחוסר אהבה עצמית שהיא תמיד מובילה לצורך להתמלא מבחוץ. בין אם זה מבן הזוג, מחברים או מהמשפחה. אדם שלומד למלא את עצמו באנרגיה ולשמור עליה הופך להיות אוטונומיה. אהבה עצמית נובעת מהתנהלות נכונה: פוקוס על מה שיש לי חיובי, על מה שיש בי חיובי, על ההישגים שלי, על מה שאני רוצה, על מה שאני מרגישה, על מה שמתאים לי.


כאשר אדם שם את עצמו במרכז חייו הוא לא צריך שמישהו אחר יעשה זאת. לא צריך כישורים מיוחדים או מראה חיצוני מהמם. צריך להתנהל נכון. כשאנחנו פועלים כך רק אנשים שאנחנו רוצים בחברתם יקיפו אותנו. נאהב ונרגיש אהובים.

80 צפיות0 תגובות

קורס בסיס חינמי
איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

בקורס תלמדו איך המנגנון ההישרדותי במוח עובד על אוטומט ומכניס אותנו ללחץ

תזהו את הפער בין המצוי לרצוי, למה הוא חשוב ומתי הוא נוצר

תקבלו כלים להורדת לחץ ע"י צמצום פערים

לאחר ההרשמה, יישלח אליכם מייל עם לינק לעמוד ההצטרפות לקורס

הקורס החינמי "איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ" מתוכנן לתת לכם מידע וכלים להורדת לחץ.

ברמות לחץ גבוהות, יכולת הריכוז וקליטת המידע נמוכות. אני ממליצה על התכניות המשלימות לקורס למי שחווה לחץ כרוני או לחץ אקוטי מתמשך ע"מ לסייע בהורדאת לחץ מיידית ולשפר את יכולות הריכוז.

תוכלו לקבל מידע נוסף במדריך להכרת הלחץ, כולל שאלות שיעזרו לכם להעריך את רמת הלחץ ולבחור את התכנית שמתאימה לכם בכל שלב.

תוכלו ליצור אתי קשר להתייעצות לגבי התכנית שמתאימה לכם.