hero banner.png

דמיון לפני השינה לילדים


כשהבן שלי היה בן 8 הוא פחד ללכת לישון כי החלומות הרעים יכולים לחזור. ניסיתי לעבוד איתו דרך הדמיון ולמחוק את התמונות מהחלום, אבל הוא אמר שהוא לא מצליח וזה לא עובד.

אז עשינו את הדבר הבא: ביקשתי ממנו לבנות סביב עצמו פירמידה, להוציא את התמונות מהחלום מחוץ לפירמידה ואז לצבוע את קירות הפירמידה בזהב, כדי שלא יוכלו לחזור לראש.

עכשיו, כשהוא מוגן בתוך הפירמידה, להכניס פנימה אוויר צלול ורענן, שדה של פרחים בשלל צבעים, עצים, גבעות ירוקות, שמיים כחולים, נחלים עם מים צלולים, ים נקי ורגוע, דברים שהוא אוהב, מתנות שהוא רוצה לקבל, משפחה וחברים שהוא רוצה להזמין פנימה, בעלי חיים אהובים עליו.

להניח מגן דוד מזהב בקודקוד הפירמידה ואת המשפט "שמע ישראל ה' אלהינו ה' אחד" שיקיף את הפרמידה מבחוץ וינוע סביבה.

אחותו שמעה ורצתה גם. כך התפתחה לה מסורת חדשה לפני השינה, שהחליפה את רשימות הלילה.

עם הזמן הפירמידות התפתחו: לפעמים היינו טסים בשמיים, מבקרים בכוכבי לכת אחרים כמו כוכב הממתקים, כוכב המתנות. מבקרים בפארקים של שעשועים, מתקני טיפוס, בתים על העץ, אוכל טוב, צלילה בחברת דולפינים, פינגווינים, צבי ים ועוד.

בסופו של דבר, כשנמאס לי, הפירמידות קיבלו גרסה מקוצרת: אוויר צלול, שדות פרחים, גבעות ירוקות, שמיים כחולים, ים עצום ורגוע, שמחה, שלווה, אהבה, שפע, בריאות, כיף וצחוקים. מגן דוד בקודקוד, שמע ישראל מסביב, וכשהפירמידה מלאה אנו שולחים את העודפים למשפחה, חברים ולכל תושבי כדוה"א.

באחד הלילות הבן הקטן שלי, שהיה בן 6, שאל אותי: "אמא, גם לגנבים אנחנו שולחים אהבה?" עניתי לו שכן. אולי אם תהיה להם אהבה ושמחה הם לא ירצו לגנוב. אולי הם יחשבו שהם יכולים להרוויח כסף בדרך שתהיה להם יותר נעימה.

עד לפני כמה חודשים הבת שלי עוד היתה מבקשת פירמידות. זה עזר לה להרדם. הגרסה המקוצרת לוקחת 2 דקות. היום, כשהיא רוצה שיהיה לה חדר משלה או משהו חדש בחיים, היא בונה אותו בעצמה לפני השינה.

יש בפירמידות המון: הם יכולות לגרום לתחושת ביטחון, העצמה של הדמיון שהוא אחד הכלים החזקים ביותר העומדים לרשותנו, פיתוח חזון, נתינה לאחרים מתוך היש.

לא חייבים לעשות כל לילה או בלילה. הפירמידות הן עוד דוגמה ליכולת העבודה עם הדמיון. להזכירכם, המוח אינו מבדיל בין דמיון למציאות. אנחנו מגיבים רגשית גם לגבי תסריטים שרצים לנו בראש. הדמיון הוא למעשה חשיבה בתמונות. הוא מעולה לילדים שיכולים להשתמש בו בקלות.

הפירמידות נבנו בהשראת המידע שאני עוסקת בו:

בניית פירמידה היא חלק מתהליך אנרגטי שמתקיים בטיפול. הפירמידה היא מבנה המסמל הגנה.

מגן דוד והמשפט "שמע ישראל" הם סמלי הגנה. הזהב הוא חומר טהור בעל סגולות ייחודיות.

שליחת הטוב לאחרים הוא חלק מהתפילה שלמדתי ביוגה.

10 צפיות0 תגובות

קורס בסיס חינמי
איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

בקורס תלמדו איך המנגנון ההישרדותי במוח עובד על אוטומט ומכניס אותנו ללחץ

תזהו את הפער בין המצוי לרצוי, למה הוא חשוב ומתי הוא נוצר

תקבלו כלים להורדת לחץ ע"י צמצום פערים

לאחר ההרשמה, יישלח אליכם מייל עם לינק לעמוד ההצטרפות לקורס

הקורס החינמי "איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ" מתוכנן לתת לכם מידע וכלים להורדת לחץ.

ברמות לחץ גבוהות, יכולת הריכוז וקליטת המידע נמוכות. אני ממליצה על התכניות המשלימות לקורס למי שחווה לחץ כרוני או לחץ אקוטי מתמשך ע"מ לסייע בהורדאת לחץ מיידית ולשפר את יכולות הריכוז.

תוכלו לקבל מידע נוסף במדריך להכרת הלחץ, כולל שאלות שיעזרו לכם להעריך את רמת הלחץ ולבחור את התכנית שמתאימה לכם בכל שלב.

תוכלו ליצור אתי קשר להתייעצות לגבי התכנית שמתאימה לכם.