top of page
hero banner.png

מה זו התפתחות פנימית?
התפתחות האנושות היא מדהימה בכל כך הרבה תחומים, אבל בקטע של הרגשות קצת נתקענו.

למרות כל ההישגים של המין האנושי אנשים לא שמחים יותר או שלווים יותר ובהחלט לא מסופקים יותר. להיפך, על פי מחקרים וסקרים נראה כי רמות הלחץ והמתח דווקא עולות. כל העולם החיצוני המופלא שנוצר על ידי בני האדם לא מסייע לנו להתפתח רגשית. השיפור העיקרי בתחום הוא הרצון להיות מאושרים, תחומי המחקר שמתפתחים בעקבותיו ובעיקר מידע נרחב על ניהול התודעה ועל החוקים הפיזיקליים היוצרים את המציאות.


על מנת שנוכל להוביל את עצמנו וסביבתנו למצב רגשי טוב יותר עלינו להתחיל לחקור, להבין ולהפעיל את התודעה שלנו. עלינו להתבונן פנימה אל תוך המחשבות , התפיסות והרגשות ומשם לנוע החוצה ליצירה ומימוש בעולם החיצון.


לי היה מזל גדול. לפני 17 שנה הגעתי לטיפול אצל יהודית מילוא. לא היה לי שמץ של מושג על כל המידע שאני עומדת לקבל. באתי גם כי אחי ואחותי דיברו נפלאות על יהודית וגם כי חשבתי שכל מה שחסר לי הוא לדעת מה הייעוד שלי. הייתי בטוחה שברגע שאני אדע מה נועדתי לעשות הכל כבר יזרום משם. חייתי לי בלה-לה-לנד. לא הייתי מודעת לפחדים שלי, לקשיים ולחסימות. כמה חודשים לפני כן התפטרתי מהעבודה. לא רציתי להיות שכירה. חשבתי שאני אבנה אתרים באינטרנט (בדיוק סיימתי קורס) ועדיף מהלפטופ שלי בחופי תאילנד.


אני מודה שהנחיתה למציאות לא היתה כל כך נעימה. לפני שמצאתי את הייעוד שלי מצאתי הרבה דברים אחרים. אבל בלי להתחבר למה שאנחנו מרגישים וחושבים, למי שאנחנו בפנים , מאוד קשה לממש את מה שאנחנו רוצים במציאות


למדתי לשים לב למה אני מרגישה וחושבת, יישמתי את מה שלמדתי ועם הזמן גם הפכתי למורה. אני לחלוטין מאוהבת במידע של הניאו. הידע הזה שינה לי את החיים בכל מובן. אני מרגישה ויודעת שיש לי את היכולת, הידע והכלים לצמוח. ההרגשה ביומיום היא הרבה יותר מאוזנת. היכולת שלי לכוון את המחשבות שלי הרבה יותר גדולה. כל התחומים בחיי השתפרו: הכעס והתוקפנות ירדו בצורה משמעותית, יכולת התקשורת שלי עם הסביבה נעימה יותר, תופעות פיזיות לא נעימות נעלמו והבריאות שלי מצויינת, גם התקפי החרדה נעלמו, אני יותר מסודרת ומאורגנת, אני לא נלחצת מסידורים ומשימות, הזוגיות שלי סבבה וממשיכה להשתפר עבורי, יש לי כלים נפלאים כאמא ואפילו המצב הכלכלי שלי יותר מאוזן (זה אחד הקשיים העיקריים שלי).


האמת שזה די מבאס להצליח לרדת במשקל ובמקום להנות לגמרי מהתוצאה, להמשיך לחשוש להשמין חזרה. או להצליח להגיע לאיזון כלכלי ועדיין לפחד מלהיות במינוס, או למצוא זוגיות ואז לחשוש שהיא תיסתיים. זה מתיש שלמרות הישגים חיצוניים המקום הרגשי הוא לא גן העדן שחשבנו שיהיה וגם לא נשאר יציב. זה בכלל מבאס לחיות כשיש כל הזמן דאגות, מתח ותחושה שאנחנו מתפקדים על אוטומט.


הניאו-הומנולוגיה מלמדת את הדרך הישירה למקור שיוצר את הרגשות וקובע את רמת האנרגיה במוח. הדרך להגיע למצב רגשי חיובי ודומיננטי היא פנימית. הרגשות שלנו הן תוצר מוחשי של תודעה, תפיסה וחשיבה. מצב הרוח שלנו נקבע בהתאם לרמת האנרגיה במוח. כל עוד אנחנו פועלים רק דרך תגובה למה שקורה בסביבה החיצונית שלנו, אנחנו תלויים בנסיבות, באנשים אחרים, ברכוש על מנת להרגיש טוב. וגם אז, ההרגשה היא אקראית וזמנית.


יש לנו אפשרות אחרת. אנו יכולים ללמוד כיצד פועלת המערכת האנושית : מה מייצר רגשות, מהיכן נובעות המחשבות, מהו מנגנון הפעולה של מוחנו. ידע זה יעניק לנו כלים כדי לצאת מהאוטומט המחשבתי ולעבור למצב של בחירת המחשבות שרצות לנו בראש. ללמוד כיצד להיות אנשים עם רמת אנרגיה גבוהה המתבטאת בהרגשה, בבריאות, ביכולת ליצור, להיות בעשייה ולתת ערך. ידע זה מעניק לנו את היכולת לצאת מתוך מוחנו המקובע ולפגוש בידע הקיים בתדרים גבוהים יותר.


התפתחות זו אינה דורשת שום כישורים מיוחדים. כל אחד, בכל גיל, מגדר, משקל, רמת משכל, רמת הכנסה ומקום מגורים יכול לנהל את רמת האנרגיה במוח שלו. כל אחד מאיתנו יכול, ומעבר לכך הוא היחידי שיכול לשנות לעצמו את החיים.

ישנן אינסוף אפשרויות לביטוי חיצוני של הצלחה, שמחה, אהבה.

יש אפשרות אחת לביטוי פנימי של כל אלה והיא רמת אנרגיה גבוהה של האדם עצמו.

54 צפיות0 תגובות

Comments


מתחילים לטפל בלחץ של עצמכם

 קורס בסיס דיגיטלי חינמי

brain bulb 2.png

איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

קורס אונליין שתוכלו לקרוא ולעבוד עליו בכל מקום מהטלפון או מהמחשב

הקורס פתוח ללא הגבלה

שווה ערך ל-8 טיפולי נאו

טיפול עצמי בקצב ובזמן שנוח לכם

מיילים מלווים עם המלצות לשלבי הקורס

ניוזלטר וובינר שו"ת חודשי בנושאי הקורס

חשיבת יתר – למה היא קורית ואיך זה קשור ללחץ

למה הפער בין הרצוי למצוי מייצר אצלינו מחשבות שליליות

כלים לזיהוי פערים שמייצרים אצלכם לחץ, כולל דוגמאות של מטופלים ושאלות מנחות לעבודה עצמית

בקורס תקבלו מידע לגבי יסודות העבודה עם לחץ וכלים להתמודדות עם לחץ יומיומי

לאחר ההרשמה, יישלח אליכם מייל עם לינק לעמוד ההצטרפות לקורס

bottom of page