top of page

אני מזמינה אותכם להירשם לקורס חינמי (חלק קטן מהקורס המלא)

איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

הקורס החינמי כולל מידע בסיסי שדרוש לכם כדי להתחיל להתמודד עם לחץ נפשי יומיומי בעצמכם

הניאו-הומנולוגיה היא שיטה הוליסטית שבה אתם לומדים לטפל בעצמכם, על ידי זיהוי ושינוי של צורת חשיבה ודפוסי חשיבה המרוקנים אתכם מאנרגיה ובמקביל לומדים כיצד להעלות ולשמור על רמת האנרגיה במוח.

הקורס כולל הסבר כללי על המוח והקשר למחשבות שליליות ולחץ

 • הקשר בין המנגנון ההישרדותי במוח למחשבות ורגשות שליליים

 • איך המוח מגיב לפער בין הרצוי למצוי

 • דוגמאות לזיהוי ושינוי חשיבה שלילית במקרה של ביקורת, חוסר וודאות ובעיה שקיימת לאורך זמן. 

 • כלים וידע שעוזרים לצמצם את הלחץ ולהוריד חרדות.

testa 2_edited.jpg

המטרה של התכנים באתר NEONETA וקורס הבסיס החינמי היא קודם כל לעורר מודעות להשפעה של המחשבות שרצות לנו בראש על רמת הלחץ הנפשי, לחשוף אתכם למידע על המנגנון האוטומטי שמריץ מחשבות שליליות ולתת ידע וכלים באמצעותם תוכלו להוריד לחץ בכוחות עצמכם.

שיטת הנאו-הומנולוגיה מעודדת טיפול עצמי - תרגול עקרונות השיטה על הלחץ היומיומי יראה לכם איך אתם יכולים להוריד את המתח הנפשי שלכם באופן טבעי ללא צורך בטיפולים ממושכים או פתרונות אחרים.

הקורס החינמי הוא חלק קטן מתוך קורס דיגיטלי מלא שמתוכנן לעלות לאתר בנובמבר 2023.

בנוסף לקורס ניתן לקחת ליווי חודשי בהתכתבות או פגישות חד פעמית לפי הצורך.  תכניות הליווי מיועדות לתמיכה ברמות לחץ גבוהות או כליווי אישי שלי לתהליך הלמידה שלכם. תוכלו להתחיל מהקורס ולהתקדם לתכנית ליווי בכל שלב.

profile pic_edited.jpg

נטע פיש

מטפלת בשיטת הנאו הומנולוגיה

נעים מאוד, אני נטע, מטפלת בשיטת הנאו הומנולוגיה משנת 2005, 

מתגוררת בר"ג עם בן זוגי במשך יותר מ-30 שנה ושלושת ילדינו.

אחת ההנאות הגדולות שלי היא ללמד אנשים לזהות מה מניע אותם, מה המקור שגורם לבעיות שלהם, איזה פתרון מתאים להם, לראות איך נופל להם אסימון ואיך השלווה מוצאת את מקומה במקום המתח.

במהלך שנותי כמטפלת בשיטת הנאו, הבנתי שיש לכולנו הרבה מהמשותף - אנחנו נשלטים על ידי אותו מנגנון אוטומטי במוח עם אותו אופן פעולה. החלטתי שאני רוצה להעביר את המידע על המוח לכמה שיותר אנשים גם מחוץ למסגרת טיפולית.

מטופלים ממליצים

קשה לי לפעמים להסביר במילים כמה נטע משמעותית בחיי וכמה המידע שהיא מעבירה בטיפול מלווה אותי בכל כך הרבה רגעים ומצבים בחיי. למדתי בזכות המידע הזה להסתכל אחרת על מצבים, למדתי להתנהל יותר בקלות מבחינה רגשית ולהתמודד עם סיטואציות בצורה הגיונית ושקולה בלי שישפיעו על האנרגיה ועל מצב הרוח שלי.

ניצן

שאלות נפוצות

 • גם ככה אין לי זמן לכלום. איך יהיה לי זמן לטפל בלחץ של עצמי כל יום?
  כמה זמן הייתם מוכנים להשקיע בשיעורי נהיגה? כי ללמוד לטפל בלחץ של עצמך בשיטת הנאו זה כמו ללמוד נהיגה, חוץ מהטסט😊. אפשר להגיד שאנחנו לומדים "לנהוג" במוח שלנו – 1. תיאוריה – לומדים איך המוח עובד, למשל איך הוא מאיץ מאפס למאה בכמה שניות, איך הוא בולם, ועל מה צריך "ללחוץ" כדי לעצור אותו. 2. תירגול עם מלווה - בשלב הזה אנחנו עדיין מרוכזים בלזכור איפה הגז, איך מאותתים ימינה, מתי צריך להסתכל במראה – אנחנו לומדים לזהות את הטריגרים שלנו והמחשבות שמפעילות את מנגנון הלחץ שלנו ואיך לשנות את צורת החשיבה. 3. מוכנים לנסיעה – כשמרגישים בטוחים, אנחנו עולים על הכביש בעצמינו ואני בטוחה שאף אחד מכם לא משקיע מחשבה באיך מתניעים את הרכב, מה לעשות כשיש אדום ברמזור או פסים של מעבר חצייה – אנחנו מתחילים לנהוג אוטומטית. אנחנו לומדים נהיגה או מה קורה במוח שלנו בזמן לחץ בעזרת עיקרון החיווט מחדש (rewiring) של המוח שמאפשר לנו להתפתח וללמוד יכולת חדשה עד שאנחנו מתחילים לבצע אותה אוטומטית בלי להשקיע בכך מחשבה, כמו ללמוד לנגן בגיטרה או לשחק כדורסל. אם לא נשחק כדורסל או ננהג הרבה זמן, יכול להיות שנשכח איך עושים את זה, אבל החדשות הטובות הן שאת המוח אנחנו מפעילים כל הזמן. לכן, כל המידע שאתם לומדים ומתרגלים על פעולת המוח וההשפעה שלו על הלחץ מתורגל כל הזמן ברקע - כשאנחנו אוכלים, הולכים, נוהגים, מבשלים, אפילו ישנים. אפילו המחירים של תכניות הליווי החודשיות שלנו דומות למחירים של שיעורי נהיגה - תוכלו לבחור תכנית ליווי במחיר של 3 שיעורי נהיגה או תכנית ליווי ומיקוד יותר אינטנסיבית במחיר של 5 שיעורים. אחרי חודש, תוכלו לרכוש תכנית חודשית נוספת או להחליט שאתם מוכנים לעלות על הכביש בעצמכם 😊
 • ניסיתי כל מיני שיטות וכלים לטיפול בסטרס וכלום לא באמת עוזר. למה ששיטת הנאו תעזור לי?
  השיטות לטיפול בסטרס וחרדה מתמקדות בטיפול בגוף או בקשר בין הגוף לנפש, כשלמעשה הגשר המקשר ביניהם ומה שמנהל את שניהם הוא המוח. הסיבה העיקרית לכך היא כי מעט היה ידוע על פעולת המוח עד עכשיו. לא היו לנו את הכלים לבחון את המוח בפעולה והקשר שלו עם גוף ונפש היה בגדר תיאוריה בלבד. מחקרים של המוח שמאמתים את תפקידי המוח והחלקים שמופעלים במצבים שונים הופיעו רק בעשור האחרון, בזכות טכנולוגיות מתקדמות כמו ה-FMRI שבעזרתה ניתן לעקוב אחר המוח בפעולה. המחקרים האלה מאמתים את המידע הנלמד בשיטת הנאו על אופן הפעולה של המוח והשפעתו על רמת הלחץ בגוף. המידע שאתם לומדים בקורס על המוח ועל זיהוי המחשבות שמייצרות לכם לחץ מופנם לאורך זמן בדומה לידע נרכש כמו נהיגה או רכיבה על אופניים.
 • האם הטיפול העצמי בלחץ כולל ניתוח טראומות ודפוסי ילדות?
  אין ספק שחלק מהסטרס שאנחנו חווים נובע מארועים מעצבים בחיינו. אבל מחקרים מראים שרמת הלחץ הכללית שלנו מושפעת יותר מגורמי לחץ יום-יומיים מאשר מארועים טראומטיים. רובינו נמצאים בלחץ גבוה רוב הזמן בחיי היום יום ולא שמים לב. כשקורה ארוע משמעותי בחיים שלנו - שינוי לטובה או לרעה בעבודה, במשפחה וכו', או שכשאנחנו מתרגלים לחיות ברמת הלחץ הזאת לאורך זמן, הגוף שלנו מתחיל לאותת לנו בהתקפי חרדה ובבעיות בריאותיות. הורדת גורמי לחץ ומחשבות שמעסיקות אותנו ביום יותר מועילה ואפילו מומלצת כשלב ראשון – במצבים של חרדה ולחץ גבוה, הרבה יותר קשה לנו להתמודד עם נבירה בפצע מהעבר מאשר להתחיל לעבוד על טריגרים יותר פשוטים מחיי היום יום. הקורס ותכניות הליווי שלנו נותנות לכם כלים להתמודד עם גורמי הלחץ והמחשבות היום-יומיות שלכם. בתכניות הליווי תוכלו לבחור גם אם להמשיך לנושאים יותר רגישים, כשתרגישו מוכנים לזה.
 • תוך כמה זמן מתחילים להרגיש ירידה ברמת הלחץ?
  המוח של כל אחד מאיתנו לומד ומפנים בצורה ייחודית משלו. אתם יכולים להשפיע על התהליך בקריאה וחזרה על המידע התיאורטי ובעיקר בתרגול הכלים בקורס באופן עצמאי או במסגרת תכניות הליווי. כמו בשיעורי נהיגה או נגינה, חלקינו קולטים מהר יותר וחלק יותר לאט, חלקינו מעדיפים ללמוד לבד, וחלק מאיתנו צריך ליווי בהתחלה. תוכלו לבחור בדרך שמתאימה לכם, אבל בסוף כולם לומדים לנהוג. מבחינת התקפי חרדה ותופעות פיזיות נלוות של סטרס כמו בעיות עור, בעיות עיכול למיניהן ותסמינים דומים – ניתן לראות ירידה משמעותית עד הפסקת התסמינים תוך עד חודשיים במסגרת עבודה באחת מתכניות הליווי – ר' דוגמאות מסיפורי מטפלים.
 • חרדה ולחץ זה משהו שעובר או שצריך ללמוד לחיות עם זה?
  הנטייה היא להתייחס לסטרס וחרדה כמו למצב נתון, כמו רגישות לגלוטן או אלרגיה לפירות הדר. בכלל, נראה שכולם מסביב בלחץ כל הזמן, וזה כנראה נכון – אחד משלושה אנשים חווה מצב של לחץ גבוה, והאחוזים עלו משמעותית מאז 2020. זה עדיין לא אומר שזה חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. גורמי הלחץ העיקריים הם עבודות תובעניות בגלל אורח חיים מבוסס על הצורך בהישגים, הצפת מידע וריגושים מהחברתיות, בעיות במערכות יחסים ושינויים קיצוניים באורח החיים כמו למשל בתקופת הסגרים בקורונה. אבל בואו. אף אחד מאיתנו לא באמת מתכוון לחיות במדבר ולתרגל יוגה ומדיטציה כל היום כדי להוריד את הלחץ שלו. וזה עוד בלי חיבור לאינטרנט. לחץ הוא לא מצב כרוני. זוהי בעצם הפעלת יתר של מנגנון הלחץ של הגוף בגלל מחשבות מדאיגות ומטרידות. הבנת אופן הפעולה של המוח ותרגול הכלים של שיטת הנאו מורידה משמעותית את רמת המחשבות הטורדניות ובכך גם את הפעלת מנגנון הלחץ בגוף. לאורך זמן, הלחץ היומיומי יורד, חל שיפור בתופעות בריאותיות ואנחנו יותר מוכנים להתמודד גם עם ארועים משמעותיים.
 • מה קורה אחרי שנרשמים לפגישה?
  לאחר ההרשמה וקבלת המדריך למייל, אצור איתכם קשר בוואטסאפ לתיאום הפגישה. בהמשך תקבלו ממני במייל הנחיות וכלים נוספים שילוו את העבודה העצמית במדריך.
 • למי מתאימה פגישת מיקוד?
  אם אתם רוצים לשמוע עוד מידע ממוקד על טיפול עצמי אם זיהיתם בעיה שקיימת לאורך זמן במהלך העבודה על התרגול במדריך
 • חייבים פגישת מיקוד או שאפשר לעבוד רק עם המדריך?
  בהחלט אפשר להתחיל לעבוד עם עצמכם בעזרת המדריך. פגישת המיקוד היא רק תוספת מומלצת. אתם גם לא חייבים להחליט עכשיו, תוכלו להוריד רק את המדריך וליצור אתי קשר לקביעת פגישת מיקוד בכל שלב בהמשך.
 • Can I insert an image, video, or gif in my FAQ?
  Yes. To add media follow these steps: 1. Enter the app’s Settings 2. Click on the “Manage FAQs” button 3. Select the question you would like to add media to 4. When editing your answer click on the camera, video, or GIF icon 5. Add media from your library.
 • How do I add a new question & answer?
  To add a new FAQ follow these steps: 1. Click “Manage FAQs” button 2. From your site’s dashboard you can add, edit and manage all your questions and answers 3. Each question and answer should be added to a category 4. Save and publish.
 • How do I edit or remove the “FAQ” title?
  You can edit the title from the Settings tab in the app. If you don’t want to display the title, simply disable the Title under “Info to Display”.
 • What is an FAQ section?
  An FAQ section can be used to quickly answer common questions about you or your business, such as “Where do you ship to?”, “What are your opening hours?” or “How can I book a service?” It’s a great way to help people navigate your site and can even boost your site’s SEO.

מתחילים לטפל בלחץ של עצמכם

קורס אונליין שתוכלו לקרוא ולעבוד עליו בכל מקום מהטלפון או מהמחשב

 • הקורס פתוח ללא הגבלה

 • כולל מידע חדש שמוסבר בצורה ברורה

 • הפנמה והתקדמות בקצב ובזמן שנוח לכם

 • דוגמאות ושאלות מכוונות לחשיבה עצמית

 • מיילים מלווים עם סרטוני המלצות לשלבי הקורס

brain bulb larger.png

איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

bottom of page