hero banner.png

מה כל כך חשוב במחשבות?
הפעולה שאנו מבצעים הכי הרבה פעמים ביום היא הנשימה. הבאה אחריה היא החשיבה. מרבית הזמן אנחנו חושבים, אז די ברור שלפעולה כל כך דומיננטית בחיינו תהיה השפעה משמעותית.

ההשפעה של המחשבות נובעת הן מהתוכן שלהן והן מכמותן.

כאשר חושבים יותר מדי המוח פעיל יתר על המידה. זה מקשה עלינו להרפות, לישון, להיות ממוקדים, לקלוט, לזכור.

אם משלבים את זה עם תוכן שלילי שחוזר על עצמו אנחנו מתרוקנים מאנרגיה במהירות.


בכדי לנסות להבין כמה אנחנו באמת חושבים תיקחו פעולה כלשהי שהחלטתם לבצע, ותבדקו כמה זמן לקחה הפעולה ביחס לכמה זמן השקעתם במחשבות עליה.


נניח שהחלטנו להשקיע יותר בבריאות גופנו. מיידית אנחנו יודעים שכדאי לשפר את התזונה ולהתעמל. בפועל אנחנו אוכלים מספר פעמים ביום ועוסקים זמן קצוב בהתעמלות, בניגוד למחשבות שמתקיימות כל הזמן, גם בזמן שאנחנו אוכלים ומתעמלים וגם בזמן שלא. וכמה אנחנו חושבים על מה נאכל, מה נכין, מה אכלנו, מה ננשנש, כמה זמן ייקח לנו עד שנראה תוצאה ועוד. מלא.


למחשבות לא 'בריאות' כגון: "אולי משהו לא בסדר אצלי, קשה לי להתאפק, אני עצלנית, זה לא בסדר שאכלתי, אולי יקרה לי משהו רע", יש השפעה רגשית ופיזית, כמו גם למחשבות 'בריאות', כגון: "אני בדרך הנכונה, אני משקיעה בעצמי, יש לי את היכולת, תודה על הבריאות הקיימת".


תזונה והתעמלות הם רק חלק מהגורמים המשפיעים על בריאותנו. למחשבות יש חלק משמעותי כי הן יקבעו אם אצליח לעבור את התהליך ואם הוא יקרה מתוך מוטיבציה חיובית או מתוך לחץ וחשש.


זה נכון לגבי כל נושא. התהליך שאנחנו עוברים בדרך לתוצאה לרוב גם יצביע על כמה נוכל להנות ממנה. אם נכנסנו לזוגיות מתוך לחץ לא להיות לבד אנחנו נפחד שהיא תסתיים. אם ירדנו במשקל מתוך מאבק אנחנו נפחד להשמין חזרה. אם הרווחנו כסף בגלל פחד מעוני אנחנו נפחד לפשוט את הרגל.


המחשבות לא משתנות למחשבות חיוביות בגלל התוצאה ולכן ההישגים שלנו לא משקפים את מה שאנחנו מרגישים. רק אנחנו יודעים מה מתחולל בתוכנו. אם אנחנו חיים בחששות, דאגות או על אוטומט זה בגלל המחשבות ולא בגלל המציאות החיצונית.


אנחנו חושבים על כל מיני דברים, כמעט ללא הפסקה וללא התכוונות וגם בלי לשים לב איך זה משפיע עלינו. המחשבות קובעות את ההרגשה, את רמת האנרגיה, את מצב הרוח ומשפיעות על הבריאות הפיזית, יכולת התקשורת שלנו ויכולת המימוש שלנו.


הנה קטע מדהים מתוך הספר יוגה ובריאות/ סלואראג'אן ייסודיאן ואליזבט האיך, הוצאת אילן הורביץ:

" לפני אלפי שנים הורו חכמי המזרח שלכל כוח, לכל אנרגיה, שפועלים בתבל, יש איזו סיבה שהיא פנימית. גרעין, נבט, מצב מקורי שממנו נובעות כל צורות החיים, כל תנועה וכל פעילות. כוח פוטנציאלי זה, בצורתו המקורית, נקרא 'פראנא'.... מכל הפראנא הממלאת את התבל קרוב לנו ביותר הפראנא הפעיל במחשבתנו, מוחנו וגופנו. אנו יכולים להמצא בהרמוניה עם ים הפראנא של התבל, אם נוכל לכוון את גל הפראנא המחייה את גופנו החומרי ולהשליט עליו את רצוננו. המדריך והשליט המוחלט של הפראנא היא המחשבה. המחשבה היא המפתח שבעזרתו נוכל לפתוח או לסגור את שער החיים. אם על ידי מחשבות בלתי נכונות הבאנו מחלה על עצמנו, נוכל להבריא שוב על ידי מחשבות נכונות שנכוון אותן בהכרה."

אין חדש תחת השמש. אלו מאיתנו שירכשו שליטה על המחשבות יוכלו לייצר לעצמם מציאות רגשית חיובית


19 צפיות0 תגובות
blue top intro.png

איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

זה הרבה יותר קל ממה שאתם חושבים!

הורידו את המדריך וגלו איך אתם יכולים להוריד לחץ בכוחות עצמכם

להפסיק לדאוג מה אחרים חושבים עלי
לא להיעלב מהערות

לא לחיות על פי הגדרות של מישהו אחר
לא להתערער משינויים חיצוניים

לא לבזבז אנרגיה על מה שלא קשור אלי

לא לנסות לשלוט על מה שלא תלוי בי
לא לחכות למשהו שיקרה כדי להרגיש טוב