hero banner.png

רשימות לילה לילדים


כשהתאומים שלי היו בני שנתיים החלטתי להשקיע ולהגיד להם מחמאות לפני השינה. בלימודי שיטת הניאו-הומנולוגיה יהודית הסבירה שהמחשבות או המידע שיש לנו לפני שאנחנו נרדמים משפיע משמעותית על השינה ועל המצב שבו נתעורר. זה דומה לעדכון תוכנה האחרון שאנחנו מטמיעים במערכת רגע לפני הסגירה, ואם חוזרים עליו הוא מתקבע בזיכרון. (בדיוק כמו שמשננים חומר לפני מבחן).

התחלתי ברשימה קבועה של מחמאות. לאחר זמן קצר הם החלו להשלים את המילים בעצמם וזכרו את כל הרשימה בעל פה. בסביבות גיל שנתיים וחצי, במהלך נסיעה, הם ישבו בספסל האחורי והתחילו להגיד את המחמאות אחד לשני. איזו התמוגגות.

קצת אחרי גיל שלוש הבת שלי אמרה: " אמא, לכל הילדים אומרים רשימת יפה וחכמה לפני השינה?" עניתי שאני מקווה שכן. שיתפתי את אחותי והיא מייד העלתה רעיון שנוציא רשימות מודפסות לילדים ונפיץ אותן להורים אחרים. אחי יצר להן עיצוב מרהיב והרשימות הופצו.

הנה כמה מן התגובות שקיבלנו:

" הבנים שלי כל כך אוהבים את הרשימות שהם מבקשים אותן במקום סיפור" ( בנים בגילאי 5 ו- 3)

" התקפי הזעם של הבת שלי ירדו ב-80% אחרי שבועיים " (ילדה בת 8)

" הגננת שאלה אותי מה השתנה אצלנו כי הבן שלי הרבה יותר שמח" ( ילד בן 3)

" הילדה שלי מחבקת אותי הרבה יותר" (ילדה בת 6)

"הבן שלי נהייה יותר חברותי" (ילד בן 6)

ועוד

נו טוב, מי מאיתנו לא ישמח ללכת לישון כשברקע אומרים לו כמה הוא יפה וחכם ומוצלח ואהוב ומקסים ומדהים ומתוק וחבר טוב ומטפס גבוה ומצייר יפה ורץ מהר ועוד...

חוץ מזה שזה כיף גדול לכולם, עבור ילדים זה ממש תכנות. מוחם של הילדים עובד על תדרי דלתא עד גיל שנתיים ועל תדרי תטא בין שנתיים לשש. בתדרים אלה המוח הרבה יותר צייתן וניתן לתכנות.

כדי ליצור השפעה משמעותית אצל הילדים שלושה שבועות מספיקים. המוח בונה מסלולים חדשים ברגע שהוא קולט את המידע. חזרה על המידע מחזקת את המסלולים ומקבעת אותם, כך שהילד יכול להשתמש בהם בעצמו. תמיד אפשר לחזור לרשימות לעוד תקופה במידת הצורך.

בעיניי הבונוס הגדול ברשימות הוא שהן עובדות גם עבור הורים שלהם עצמם אין דימוי עצמי גבוה או שאינם מרגישים מסופקים או אהובים, ומעבירים את המידע הזה לילדיהם באופן לא מודע. גם אם המידע ברשימות לא יהפוך להיות המידע הדומיננטי בו ישתמש הילד, זה עדיין מידע שהוטבע במערכת לתמיד.


אני מצרפת פה קישור לרשימות שאנחנו יצרנו. אתם מוזמנים להוריד, להדפיס, להעתיק, לקבל השראה ולהפיץ.

אם יש לכם שאלות בנושא אתם מוזמנים לפנות אליי במייל.

באהבה, נטע


רשימות לילה

35 צפיות0 תגובות

קורס בסיס חינמי
איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

בקורס תלמדו איך המנגנון ההישרדותי במוח עובד על אוטומט ומכניס אותנו ללחץ

תזהו את הפער בין המצוי לרצוי, למה הוא חשוב ומתי הוא נוצר

תקבלו כלים להורדת לחץ ע"י צמצום פערים

לאחר ההרשמה, יישלח אליכם מייל עם לינק לעמוד ההצטרפות לקורס

הקורס החינמי "איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ" מתוכנן לתת לכם מידע וכלים להורדת לחץ.

ברמות לחץ גבוהות, יכולת הריכוז וקליטת המידע נמוכות. אני ממליצה על התכניות המשלימות לקורס למי שחווה לחץ כרוני או לחץ אקוטי מתמשך ע"מ לסייע בהורדאת לחץ מיידית ולשפר את יכולות הריכוז.

תוכלו לקבל מידע נוסף במדריך להכרת הלחץ, כולל שאלות שיעזרו לכם להעריך את רמת הלחץ ולבחור את התכנית שמתאימה לכם בכל שלב.

תוכלו ליצור אתי קשר להתייעצות לגבי התכנית שמתאימה לכם.