hero banner.png

עצמאות רגשית


אם הייתם מנהלים את החוויה הפנימית שלכם, את מה שאתם מרגישים ביומיום,

איך הייתם בוחרים להרגיש?


החדשות הטובות הן שאתם המנהלים.

אפילו אם את חושבת שאת עצבנית כי הילד שלך לא מקשיב לך, אפילו אם אתה בטוח שאתה מרגיש רע כי פישלת בעבודה, אתם טועים.

ההרגשה השלילית היא תוצאה של פרשנות המתבססת על השקפת עולם שאומרת: הילד שלי צריך להקשיב לי כי אני יודעת יותר טוב ממנו ורוצה שיהיה לו טוב. אני גם בוודאות יודעת מה יהיה לו טוב. או השקפה שאומרת: הפשלה שעשיתי בעבודה מסכנת את המשך העסקתי או את הקידום שלי או את המעמד שלי כי לטעות זה לא מקצועי (למרות שסביר שכל מי שמנהל היום עשה טעויות בדרך ולמד מהן).

כל עוד אתם דבקים בפרשנות שלכם, בראיית המציאות מזווית צרה ומקובעת, את תמשיכי להתעצבן ואתה תמשיך לחשוש, אלא אם המציאות החיצונית תשתנה.

אתם בכלל לא שמים לב שאתם מתנהלים מתוך תלות רגשית, כי אתם בטוחים שהעבודה שלכם היא לשנות את המציאות החיצונית כדי שתרגישו טוב. עכשיו אתם תשקיעו את המשאבים שלכם ואת האנרגיה שלכם על מנת לשנות את המציאות. דבר אחד וחשוב לא ישתנה, גם אם תצליחו והוא התלות הרגשית. בפעם הבאה שהילד לא יקשיב לך את תכעסי, ואתה תמשיך לחשוש לגבי התפקיד שלך אפילו אם תקודם.​

זה קצת דומה למצב שבו אתם עומדים מול המראה ומציירים עליה על מנת לתקן את מה שמשתקף לכם. אצלכם בפנים לא יחול שינוי.

התפיסה שחושבת שכשיהיה לי כסף, אהבה, גוף חטוב (או כל דבר אחר) אז אני ארגיש טוב, משאירה אותנו במתח ומונעת מאתנו להרגיש טוב כבר עכשיו ללא תלות בגורם חיצוני.

אם לא תיקחו אחריות על מה שאתם מרגישים, תמיד תהיו תלויים בילדים, בבני הזוג, בחברים, בסביבה, בהישגים, בתוצאות שיקבעו את ההרגשה שלכם.

יש לנו הרבה מן המשותף. כולנו רוצים להרגיש טוב וכולנו מונעים מתוך הרצון להרגיש טוב. כל דבר שאתם רוצים שיהיה או שלא יהיה לכם זה בגלל שאתם חושבים שזה יגרום לכם להרגשה טובה יותר.

לכולנו גם אותה טכנולוגיה ואתם משאבים מנטליים. ההבדלים בינינו נובעים מתוכן המידע: אחד יפחד ממחלות, אחר מעוני או מדחייה. המנגנון המפעיל את הפחד, הכעס או התסכול עובד באותו אופן אצל כולם. כמה פעמים הוא יעבוד ומשך הזמן שהוא יפעל נתון לשינוי משמעותי.

בכדי להיות מנהלים עם תוצאות רגשיות טובות יותר עליכם קודם כל להבין שאתם המנהלים. רק לכם יש גישה 24/7 למה שקורה אצלכם בפנים. אתם יודעים טוב יותר מכולם מה נכון לכם ומה מתאים לכם או לא מתאים.

זה לא הגיוני שלגורם חיצוני תהייה יותר השפעה על ההרגשה שלכם מאשר לכם.

לקחת אחריות ולחיות בעצמאות רגשית זה מהלך שישנה לכם את החיים.


5 צפיות0 תגובות

קורס בסיס חינמי
איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

בקורס תלמדו איך המנגנון ההישרדותי במוח עובד על אוטומט ומכניס אותנו ללחץ

תזהו את הפער בין המצוי לרצוי, למה הוא חשוב ומתי הוא נוצר

תקבלו כלים להורדת לחץ ע"י צמצום פערים

לאחר ההרשמה, יישלח אליכם מייל עם לינק לעמוד ההצטרפות לקורס

הקורס החינמי "איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ" מתוכנן לתת לכם מידע וכלים להורדת לחץ.

ברמות לחץ גבוהות, יכולת הריכוז וקליטת המידע נמוכות. אני ממליצה על התכניות המשלימות לקורס למי שחווה לחץ כרוני או לחץ אקוטי מתמשך ע"מ לסייע בהורדאת לחץ מיידית ולשפר את יכולות הריכוז.

תוכלו לקבל מידע נוסף במדריך להכרת הלחץ, כולל שאלות שיעזרו לכם להעריך את רמת הלחץ ולבחור את התכנית שמתאימה לכם בכל שלב.

תוכלו ליצור אתי קשר להתייעצות לגבי התכנית שמתאימה לכם.