hero banner.png

ממצב של 0 דייטים להתאהבות וחיים משותפים


היא בת 36. מהממת, מצחיקה, חכמה, מוכשרת וגם חרדתית בעברה. פעם, כמעט כל דבר היה מערער ומלחיץ אותה:

הערות, צעקות, עימותים, שינויים, מחלות, ביקורת, בקיצור רוב הדברים. היא היתה בסטרס רוב הזמן. המקום הבטוח שלה היה מצומצם. היא עברה תהליך עם עצמה- למדה להקשיב

למה שמתאים ונכון לה ולמה שלא, להתייחס לרצון שלה,

לנהל את המחשבות באופן יותר מבוקר, להירגע.


עכשיו היא רוצה זוגיות.

כבר מלא זמן לא היה לה דייט. יותר משנה. לא בא לה על אתרי הכרויות. כל הדייטים שיצאו לה משם היו מזעזעים: או שמגיע בחור שנראה כמו הצרות שלה או שהוא מתגלה כמשעמם מחץ או פשוט מישהו שמחפש סקס.


אני מבקשת לדעת את 'היסטוריית הזוגיות' שלה, על מנת לקבל רקע על דפוסים ועכבות.

(לפוסט- איך לזהות דפוסים שמעכבים זוגיות?). במקרה שלה, היתה לה זוגיות אחת רצינית במשך שנתיים, עשר שנים קודם לכן. מאז לא היה חבר רציני או חבר בכלל. הזוגיות שהיתה לה נשמרה בסוד.

לא בגלל שהיה נשוי, אבל מסיבות אחרות שלו. היא שיתפה פעולה. שיתוף פעולה מצביע על חלק שקיים גם בה. גם לה נוח להסתתר. זה לא קשור לזוגיות, רק קיבל ביטוי בזוגיות שהיתה, במידה מסויימת, מתאימה לה.

בשנים שאחרי היא היתה לבד. חוץ מדייטים, שלפעמים הגיעו למספר שלוש עם אותו בחור, רוב הגברים בחייה הם ידידים. היא החברה המייעצת.שלהם. תמיד על תקן של ידידה מגניבה.

האמת, אין לה קושי ספציפי בנושא הזוגיות. אין תפיסות שליליות או פחד מזוגיות. אבל תכל'ס זה לא קורה. היא הפסיקה לצאת לדייטים כי הם היו גרועים, אבל היא רוצה זוגיות ורוצה לחזור לדייטים.


הסברתי לה מה קורה כאשר היא עושה יוצאת לדייט שלא בא לה עליו. לאיזו תוצאות הפעולה הזו מביאה.

ביקשתי ממנה לספר לי איזה בן זוג היא רוצה. ( למה זה חשוב להגדיר איזה בן זוג אני רוצה? אפשר לקרוא בפוסט אחר).

את יודעת, היא עונה לי, מישהו שנראה לטעמי, שיהיה מעניין, שיהיה לנו חיבור.

היא הלכה הביתה בהבנה שהיא נכנסת לאתר רק אם היא מרגישה חשק. בינתיים להישאר בפוקוס על מה שהיא רוצה.

בערך חודש אחרי היא יצאה לדייט. היא נכנסה לאתר והכירה מישהו שענה, פחות או יותר, על מה שביקשה. הם דיברו והיה חיבור מעולה ואז הם קבעו להיפגש. במציאות הוא נראה שונה בהרבה. ממש לא לטעמה. זה עיצבן אותה. גם המשך הדייט היה מזעזע. את רואה? היא אומרת. באתרי הכרויות קשה לדעת את האמת. כל אחד יכול לכתוב מה שבא לו ולשים תמונה מטעה.

מה היה שונה מפעמים קודמות? הפעם הוא היה ממש מעוניין. התייחס אלי נהדר כדיברנו, היה מעניין. השיחה זרמה ( בהתכתבות כמובן ).


היא כבר יצרה שינוי. הצליחה להכיר מישהו עם חיבור התחלתי שהתלהב ממנה ממש. היא לא רוצה בליינדייט. רוצה להכיר באופן ספונטני, טבעי, מישהו שיראה טוב בעיניה וגם יהיה חיבור. היא הוסיפה את זה ל'רשימה'.

פתאום היא הגיעה מאוהבת. התלהבה ממישהו שהיא כבר מכירה תקופה. יש להם אחלה חיבור, פשוט עד לא מזמן היתה לו חברה. הם סוג של חברים. אבל... היא לא היתה בטוחה שגם הוא מתלהב. היא לא רצתה לברר ישירות איתו, אז היא דיברה על זה עם חברות שלה ועם עצמה ולא הגיעה לשום מסקנה וודאית. היא ממש רצתה לבדוק את זה אז היא שכבה איתו. היא נהנתה. הוא התחיל לגמגם כמעט מייד – להתחמק, להעלם. בסוף חזר לאקסית שלו.


היא נסעה לחודש חופש. בתחילת החופש היא נחה. אחר כך נזכרה במה שהיא רוצה וגם ניהלה רומן קצר של חופש עם אירופאי אחד. היא חזרה לארץ עם חשק שהתעורר מחדש. שוב נכנסה לאתרי הכרויות. עדיין הקונספט של בליינדייט לא מתאים לה. לכולם ברור שאת בדייט ראשון, היא אומרת. רואים את זה בהתנהגות של המלצרים, באופן שבו אחרים מסתכלים עלינו.

גם את היא שינתה- בבליינדייט הבא שהיה לה הם פשוט ישבו על ספסל מול הים ושתו בירה. בלי קהל.


היא מאוד נהנתה מהדייט. הוא לא רצה דייט שני. עד שהיא כבר פוגשת מישהו שמוצא חן בעיניה.

בראות עיני אין דבר כזה מזל. הסיבה שהיא התחילה לפגוש גברים שמוצאים חן בעיניה זו תוצאה של העבודה שהיא עושה עם עצמה. לעבור למצב שיש אפשרויות הוא הרבה יותר טוב ממצב של אף אחד לא נראה לה.

היא המשיכה לצאת. שוב פגשה כאלה שמוצאים חן בעיניה. אחרי עוד שני נסיונות היא באה לברר-

למה הם לא רוצים דייט שני? היא מרגישה שהדייט מצויין. מה היא לא מבינה?

הסיבות שלהם לא חשובות בכלל. זה יכול להיות כי הם מפחדים ממחויבות או מדחייה או פשוט לא מעוניינים. השאלה היא למה זה קורה שוב ושוב לה.

ביקשתי ממנה שתוסיף ל"רשימה" שהיא רוצה לפגוש מישהו שהיא תמצא חן בעיניו.

לא תאמינו- זה הכניס אותה ללחץ. הכי לא הגיוני שבעולם. ובכל זאת, אותה זה הלחיץ.

מה מפחיד בזה? שאלתי. מסתבר שהיא חוששת לפגוע במישהו אחר. ומה אם הוא לא ימצא חן בעיניה? דיברנו על איך לא לקחת אחריות על רגשות של מישהו אחר.

מסתבר שזה היה המחסום האחרון שעיכב אותה, אבל אז היא עוד לא ידעה את זה.


היא שוב טסה לחופש. הבחורה עושה חיים. שוב היה לה רומן כיפי וגם מלא מחזרים.

את זה היא סיפרה לי כשהגיעה לפגישה בערך חודשיים אחרי הנחיתה.

אז למה היא הגיעה? ועוד במצב רוח ממש רע. היא גילתה לפני שבועיים שחברה שלה ( לא הכי קרובה ) נמצאת בזוגיות. זה לא שאני לא מפרגנת לה, היא אומרת. אבל אותה זה זרק קצת. הבחורה ההיא הרבה יותר דפוקה ממני. איך זה שלה יש ולי אין?

ואם זה לא מספיק פתאום מסביב התחילו לזרוק לה רמזים על להביא ילד לבד והיא ממש ממש לא בעניין. בפגישה הזו היא באה להתאפס. להחזיר את עצמה לפוקוס הנכון.


שישה שבועות אחר כך היא פגשה מישהו. באתר ההכרויות שלה. היה להם דייט ראשון מוצלח ואז דייט שני ושלישי. היא התאהבה בו. הוא התאהב בה. היו עוד טיפונת כיוונונים בתחילת הקשר, אך בסופו של דבר, אפילו להפתעתה ולשמחתה הרבה. היא חיה בזוגיות טובה. אבל ממש טובה. הלוואי על כולכם שתרגישו ככה.


הרעיון שלי בהצגת סיפור של תהליך הוא להעביר את המסר שמדובר בתהליך. יש הבנה ואז התנסות ועוד כיוונון ועוד הבנה. לכל אחד יש את הקצב שלו. כבר היו אצלי כאלה שהזוגיות הגיעה כל כך מהר, רק בגלל שהם העלו את רמת האנרגיה שלהם, בלי שום קשר לנושא הזוגיות.

יש גם כאלו שלא זזים מהדפוסים.

( אני לא רוצה להיות לבד? על מה המוח שלה נתקע והשאיר אותה לבד?)


בסיפור שלמעלה התהליך היה בשלבים כי אותה בחורה למדה לבטוח בעצמה, בטעם שלה וברצון שלה במהלך מה שקרה וכמובן לנהל את המחשבות שרצות בראש בטופן מבוקר שמקדם אותה.

בכל פעם היא חידדה יותר והשתמשה במציאות על מנת לשים פוקוס על עצמה.

היא לא התפשרה (התפשרות היא לא חלק מהלקסיקון שלי), היא השתפרה בלהיות מי שהיא באמת.

עכשיו היא בזוגיות מתוך בחירה מודעת. המוח והלב משדרים על אותו גל. כיף אמיתי.

36 צפיות0 תגובות

קורס בסיס חינמי
איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

בקורס תלמדו איך המנגנון ההישרדותי במוח עובד על אוטומט ומכניס אותנו ללחץ

תזהו את הפער בין המצוי לרצוי, למה הוא חשוב ומתי הוא נוצר

תקבלו כלים להורדת לחץ ע"י צמצום פערים

לאחר ההרשמה, יישלח אליכם מייל עם לינק לעמוד ההצטרפות לקורס

הקורס החינמי "איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ" מתוכנן לתת לכם מידע וכלים להורדת לחץ.

ברמות לחץ גבוהות, יכולת הריכוז וקליטת המידע נמוכות. אני ממליצה על התכניות המשלימות לקורס למי שחווה לחץ כרוני או לחץ אקוטי מתמשך ע"מ לסייע בהורדאת לחץ מיידית ולשפר את יכולות הריכוז.

תוכלו לקבל מידע נוסף במדריך להכרת הלחץ, כולל שאלות שיעזרו לכם להעריך את רמת הלחץ ולבחור את התכנית שמתאימה לכם בכל שלב.

תוכלו ליצור אתי קשר להתייעצות לגבי התכנית שמתאימה לכם.