top of page
hero banner.png

מה מיוחד בשיטת הנאו הומנולוגיה?


המערכת האנושית היא יצירה מורכבת.

האדם הוא בעל החיים היחיד היכול לייצר רגשות באמצעות מחשבות בלבד. כמו שאר בעלי החיים אנו נגיב לאיום וסכנה, אך בניגוד אליהם לנו יש את היכולת להיזכר באותו ארוע שוב ושוב ושוב ועל ידי כך לחוות את אותו המתח שוב ושוב ושוב.

אנחנו מייצרים לעצמנו תחושת מתח, כעס, עלבון וכדומה בכל פעם שאנחנו מודאגים לגבי העתיד, בכל פעם שאנחנו נזכרים בארוע קשה מהעבר, בכל פעם שאנחנו מפרשים את המציאות לשלילית על סמך נסיון העבר.


בעלי חיים לא עושים זאת. הם לא נזכרים איך חמתם הרימה גבה וכיווצה שפתיים או איך הבוס רמז להם שהם תחת מעקב. הם גם לא מפרשים הרמת גבה לביקורת. הם חיים ברגע ומגיבים רק אליו.


לנו, בני האדם, יש יכולת מופלאה להפעיל את הרגשות באמצעות מחשבות ויותר מכך- ביכולתנו גם לשנות את אופן הפעולה של המנגנון האוטומטי הלוחץ על הכפתורים המפעילים מידע שלילי , וגם לשנות את המידע עצמו. כך אנחנו יכולים ליצור לעצמנו עולם רגשי הרבה יותר טוב אשר ישפיע על כל דבר אחר בחיינו- על רמת האנרגיה שלנו, הבריאות שלנו, מערכות היחסים שלנו והיכולת להשיג ולממש במציאות הפיזית.


עיקר הבעיה טמונה בכך שמרבית המחשבות מתקיימות באופן לא מודע. כלומר, אנחנו לא מודעים לכך שאנחנו חושבים אותן. לעיתים, אנחנו אפילו לא מודעים לעובדה שאנחנו ברמת מתח גבוהה, בגלל שאנחנו כל כך רגילים אליה. בנוסף, כיוון שהתרגלנו להתנהל על אותם דפוסים, הגוף שלנו רגיל לקבל את אותה הזנה של הורמונים וכימיקלים המייצרים את אותן הרגשות, והוא נהייה מכור אליהן.


בדרך זו נוצרים לופים קבועים של מחשבות שליליות המגובות על ידי רגשות שליליים המשפיעים על המחשבות הבאות, המייצרות עוד מאותה הרגשה והופכים למידע המופעל על ידי המנגנון האוטומטי שלנו.


ייחודה של שיטת הנאו הומנולוגיה היא ההתייחסות למנגנון הפעולה עצמו, המפעיל מידע שלילי באוטומט שלו.

המנגנון האוטומטי מתוכנת להתמקד בשלילי והוא זה ששולט במה שקורה בתוך הראש שלנו.

כדי להוריד לחץ ולחיות בתחושה טובה צריך להפסיק את השליטה של האוטומט.

זה לא קשור לתוכן המחשבות, אלא ל"כפתורים" המפעילים את התוכן.


היתרונות של שינוי המנגנון הינם משמעותיים:

עצם ההבנה של איך המנגנון האוטומטי במוח מפעיל אותנו ואיך לנהל אותו גורמת לשינוי טבעי של צורת החשיבה ללא צורך בתרגול מנטרות, מדיטציות, שינויי תזונה או כלים אחרים שברגע שנפסיק להשתמש בהם, נחזור אחורה.


אין צורך לחפור - מציאת הגורם לזכרונות שליליים ומחשבות שליליות אינה מביאה לשינוי. היא אמנם מסבירה לנו למה אנחנו חושבים ומרגישים בצורה מסוימת, אך אנחנו עדיין ממשיכים לחשוב כך.

לכן שיטת הנאו הומנולוגיה אינה מתמקדת בעבר, אלא בהווה ובפתרונות להפסקת חשיבה שלילית.


השינוי המתרחש בעקבות ניהול המנגנון האוטומטי הוא רוחבי ומשפיע בבת אחת על מספר תחומים. למשל, אם אנחנו לומדים איך להפסיק להתערער מהערות חיצוניות, זה ישרת אותנו מול כל סוג של הערה, בכל מערכות היחסים שלנו והתקשורת שאנחנו מקיימים עם אחרים.


שיטת הנאו הומנולוגיה מחזירה את הכוח לידיים של המטופל, כיוון שרק האדם עצמו יודע מה הוא חושב, מרגיש, רוצה, מה נכון לו ומה מתאים לו. בשיטה זו האדם הוא המטפל של עצמו וגם זה שיעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר.


תוצאות הטיפול בניאו-הומנולוגיה אינן אקראיות. המטופל יודע את הגורמים והתהליכים המביאים אותו לכל נקודה, וביכולתו לשפר את חייו.


כל אחד מאיתנו יכול לחיות בתחושת רווחה, ליצור ולהשפיע על חייו ועל הסביבה, לשמוח, להנות, לתת.


28 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments


מתחילים לטפל בלחץ של עצמכם

 קורס בסיס דיגיטלי חינמי

brain bulb 2.png

איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

קורס אונליין שתוכלו לקרוא ולעבוד עליו בכל מקום מהטלפון או מהמחשב

הקורס פתוח ללא הגבלה

שווה ערך ל-8 טיפולי נאו

טיפול עצמי בקצב ובזמן שנוח לכם

מיילים מלווים עם המלצות לשלבי הקורס

ניוזלטר וובינר שו"ת חודשי בנושאי הקורס

חשיבת יתר – למה היא קורית ואיך זה קשור ללחץ

למה הפער בין הרצוי למצוי מייצר אצלינו מחשבות שליליות

כלים לזיהוי פערים שמייצרים אצלכם לחץ, כולל דוגמאות של מטופלים ושאלות מנחות לעבודה עצמית

בקורס תקבלו מידע לגבי יסודות העבודה עם לחץ וכלים להתמודדות עם לחץ יומיומי

לאחר ההרשמה, יישלח אליכם מייל עם לינק לעמוד ההצטרפות לקורס

bottom of page