hero banner.png

מה מיוחד בשיטת הניאו-הומנולוגיה?


המערכת האנושית היא יצירה מורכבת.

האדם הוא בעל החיים היחיד היכול לייצר רגשות באמצעות מחשבות בלבד. כמו שאר בעלי החיים אנו נגיב לאיום וסכנה, אך בניגוד אליהם לנו יש את היכולת להיזכר באותו ארוע שוב ושוב ושוב ועל ידי כך לחוות את אותו המתח שוב ושוב ושוב.

אנחנו מייצרים לעצמנו תחושת מתח, כעס, עלבון וכדומה בכל פעם שאנחנו מודאגים לגבי העתיד, בכל פעם שאנחנו נזכרים בארוע קשה מהעבר, בכל פעם שאנחנו מפרשים את המציאות לשלילית על סמך נסיון העבר.


בעלי חיים לא עושים זאת. הם לא נזכרים איך חמתם הרימה גבה וכיווצה שפתיים או איך הבוס רמז להם שהם תחת מעקב. הם גם לא מפרשים הרמת גבה לביקורת. הם חיים ברגע ומגיבים רק אליו.


לנו, בני האדם, יש יכולת מופלאה להפעיל את הרגשות באמצעות מחשבות ויותר מכך- ביכולתנו לשנות את המידע שעליו אנחנו מתבססים הגורם לנו לרגשות שליליים וליצור לעצמנו עולם רגשי הרבה יותר טוב אשר ישפיע על כל דבר אחר בחיינו- על רמת האנרגיה שלנו, הבריאות שלנו, מערכות היחסים שלנו והיכולת להשיג ולממש במציאות הפיזית.


עיקר הבעיה טמונה בכך שמרבית המחשבות מתקיימות באופן לא מודע. כלומר, אנחנו לא מודעים לכך שאנחנו חושבים אותן. לעיתים, אנחנו אפילו לא מודעים לעובדה שאנחנו ברמת מתח גבוהה, בגלל שאנחנו כל כך רגילים אליה. בנוסף, כיוון שהתרגלנו להתנהל על אותם דפוסים, הגוף שלנו רגיל לקבל את אותה הזנה של הורמונים וכימיקלים המייצרים את אותן הרגשות, והוא נהייה מכור אליהן.


כך נוצרים לופים קבועים של מחשבות שליליות המגובות על ידי רגשות שליליים המשפיעים על המחשבות הבאות, המייצרות עוד מאותה הרגשה והופכים למערכת ההפעלה האוטומטית שלנו.


שיטת הניאו-הומנולוגיה מביאה ידע נרחב וכלים המאפשרים לעצור את הלופים השליליים, הן בהעברת מידע חדש ונרחב על מבנה המוח ותפקודו, פיתוח המודעות, פיתוח המוח ההגיוני שהוא החלק אשר יכול ליצור מחשבות חדשות, ניקוי מידע שלילי מתאי הגוף באמצעות ריגרסיה, ניקוי אנרגטי ומדיטציה ועוד טכניקות שונות.


הרעיון בשיטת הניאו-הומנולוגיה הוא שהאדם הוא המטפל הטוב ביותר לעצמו , לכן הגישה היא להעביר את הידע והכלים על מנת שיוכל לעשות זאת ועל מנת להפוך אותו לאוטונומיה שאינה תלויה בגורמים חיצוניים.


אדם הוא בריאה נפלאה. לא רק המוח שלנו מופלא. יש כוח גדול וחכם יותר אשר מאפשר ללב שלנו להזרים יותר משני גלונים של דם בכל דקה, יותר ממאה גלונים של דם בשעה, יותר ממאה אלף פעמים ביום, דרך שישים אלף מיילים של כלי דם, מבלי להיות מושפע ממה שאנחנו חושבים. אותו כוח הוא אינטיליגנציה הנותנת לנו חיים, מאפשרת לנו לעכל, לפרק חומרים, לייצר עשרה מיליון תאים חדשים כל שנייה, מבלי שניתבקשנו לעשות דבר. אנחנו אולי לוקחים זאת כמובן מאליו, אך זה לא מבטל את העובדה שבכל אחד מאיתנו קיימת אותה אינטיליגנציה גאונית המספקת לנו חיים.


אילו נדע כיצד לחבור לאותה אינטיליגציה נוכל לממש את מלוא הפוטנציאל שלנו, הרבה מעבר למה שמוחנו יכול לדמיין. הגורם שמפריע לנו להתחבר הוא אותו מוח רגשי שכל הזמן מתעסק בסביבה החיצונית, בבעיות, בזמנים אחרים כמעט ללא הפסקה. כך אנחנו לא מייצרים גישה לאותו חלק במוח היכול לייצר משהו שונה, גישה למוח היושב בלב המתבסס על מידע משדה הנפש-מערכת מידע גדולה בהרבה מזו של המוח. אנחנו מרבית הזמן משתמשים דווקא בחלק ההישרדותי ולא מנצלים את המשאבים שקיבלנו.


כל אחד מאיתנו יכול לחיות בתחושת רווחה, ליצור ולהשפיע על חייו ועל הסביבה, להיות מחובר לאינטואיציה, לשמוח, להנות, לתת.


תוצאות הטיפול בניאו-הומנולוגיה אינן אקראיות. המטופל יודע את הגורמים והתהליכים המביאים אותו לכל נקודה, וביכולתו לשפר את חייו.

7 צפיות0 תגובות
blue top intro.png

איך ללמד את המוח לצאת מהלחץ

זה הרבה יותר קל ממה שאתם חושבים!

הורידו את המדריך וגלו איך אתם יכולים להוריד לחץ בכוחות עצמכם

להפסיק לדאוג מה אחרים חושבים עלי
לא להיעלב מהערות

לא לחיות על פי הגדרות של מישהו אחר
לא להתערער משינויים חיצוניים

לא לבזבז אנרגיה על מה שלא קשור אלי

לא לנסות לשלוט על מה שלא תלוי בי
לא לחכות למשהו שיקרה כדי להרגיש טוב