hero banner.png

מה כל כך חשוב במחשבות?


הפעולה שאנו מבצעים הכי הרבה פעמים ביום היא הנשימה. הבאה אחריה היא החשיבה. מרבית הזמן אנחנו חושבים, אז די ברור שלפעולה כל כך דומיננטית בחיינו תהיה השפעה משמעותית.

המחשבות הן הכוח העומד מאחורי הפעולות שלנו.

למשל, אנחנו יכולים לעמוד בשתיקה מול מישהו שצועק עלינו.

השתיקה יכולה להיות תוצאה של פחד וגם של איפוק.

מאחורי כל הרגשה כזו קיימת חשיבה אחרת.

להיות משותק מפחד זה הישרדות.

להיות בשקט מתוך איפוק זה בחירה.


ההשפעה של המחשבות נובעת הן מהתוכן שלהן והן מכמותן.

כאשר חושבים יותר מדי המוח פעיל יתר על המידה. זה מקשה עלינו להרפות, לישון, להיות ממוקדים, לקלוט, לזכור.

אם משלבים את זה עם תוכן שלילי שחוזר על עצמו אנחנו מתרוקנים מאנרגיה במהירות.


בכדי לנסות להבין כמה אנחנו באמת חושבים תיקחו פעולה כלשהי שהחלטתם לבצע, ותבדקו כמה זמן לקחה הפעולה ביחס לכמות הזמן שהשקעתם במחשבות עליה.


נניח שהחלטנו להשקיע יותר בתזונה בריאה. בפועל אנחנו אוכלים מספר פעמים ביום, בעוד המחשבות יכולות לרוץ כל הזמן. כמה אנחנו חושבים על מה נאכל, מה נכין, מה אכלנו, מה ננשנש, כמה זמן ייקח לנו עד שנראה תוצאה ועוד? הרבה יותר מהפעולות עצמן.


למחשבות לא 'בריאות' כגון: "אולי משהו לא בסדר אצלי, קשה לי להתאפק, אני עצלנית, זה לא בסדר שאכלתי, אולי יקרה לי משהו רע", יש השפעה רגשית ופיזית, כמו גם למחשבות 'בריאות', כגון: "אני בדרך הנכונה, אני משקיעה בעצמי, יש לי את היכולת, תודה על הבריאות הקיימת".


תזונה והתעמלות הם רק חלק מהגורמים המשפיעים על בריאותנו. למחשבות יש חלק משמעותי כי הן יקבעו איך נעבור את התהליך - אם הוא יקרה מתוך מוטיבציה חיובית או מתוך לחץ וחשש וגם ישפיעו על התוצאה.


זה נכון לגבי כל נושא. התהליך שאנחנו עוברים בדרך לתוצאה לרוב גם יצביע על כמה נוכל להנות ממנה. אם נכנסנו לזוגיות מתוך לחץ לא להיות לבד אנחנו נפחד שהיא תסתיים. אם ירדנו במשקל מתוך מאבק אנחנו נפחד להשמין חזרה. אם הרווחנו כסף בגלל פחד מעוני אנחנו נפחד לפשוט את הרגל.

ההישגים שלנו לא משקפים את מה שמתחולל בתוכנו. אם אנחנו חיים בחששות, דאגות או על אוטומט זה בגלל המחשבות ולא בגלל המציאות החיצונית.


המחשבות קובעות את ההרגשה המניעה לפעולה וגם את החוויה שיש לנו מהשגת התוצאה.


אנחנו חושבים על כל מיני דברים, כמעט ללא הפסקה וללא התכוונות וגם בלי לשים לב איך זה משפיע עלינו. המחשבות קובעות את ההרגשה, את רמת האנרגיה, את מצב הרוח ומשפיעות על הבריאות הפיזית, יכולת התקשורת שלנו ויכולת המימוש שלנו.


כדי להשיג שליטה על המחשבות צריך להבין מה המקור שמייצר אותן. מאיפה נובעות מחשבות חיוביות ומאיפה מגיעות המחשבות השליליות. ללמוד על המנגנון האוטומטי במוח שמנהל אותנו בברירת המחדל- איך הוא בנוי ואיך הוא עובד, על מנת לשנות את אופן הפעולה שלו ולייצר פחות מחשבות שליליות מלכתחילה.27 צפיות0 תגובות
blue stone cta.png

לחץ? הכול בתוך הראש שלכם

לכולנו יש מנגנון הישרדותי במוח שפעם שירת אותנו להתגונן מפני סכנות, אבל הוא לא מותאם לעידן המודרני. אם לא נבין איך המנגנון הזה פועל, הוא ימשיך לייצר לנו לחץ. 

בעולם שלנו, הסכנות הממשיות מתחלפות בהצפת מידע ורמת הלחץ שהמוח שלנו מייצר גדולה עוד יותר.

במהלך שנותיי כמטפלת בשיטת הנאו הומנלוגיה, הבנתי שכולנו סובלים מלחץ ברמה כזאת או אחרת ושאם אנשים יבינו למה זה קורה, הם יוכלו להוריד אותו בעצמם עוד לפני שיקרה משהו קיצוני שיוביל אותם לטיפול.​

ב-2020 כולנו התמודדנו עם ארוע שאף אחד לא ציפה לו. החיים שלנו השתנו בצורה שלא ציפינו לה והוצפנו במידע מכל הכיוונים על משהו שאף אחד בעולם לא ידע איך לפתור.​

ההבנה הזאת הובילה אותי לפתח תכנים ודרכי לימוד של המידע שיאפשרו לכל אחד ללמוד איך להוריד לחץ באופן עצמאי ללא צורך להגיע לטיפול.​