לדעת יותר על האנרגיה

קיימים מספר ביטויים שאנחנו משתמשים בהם באופן שגור המתייחסים לאנרגיה: יש לי /אין לי אנרגיה, זה ממלא אותי באנרגיה/ שואב אנרגיה, יש פה אנרגיות חיוביות/ שליליות ועוד.

מה זאת בדיוק האנרגיה, מה מקורה ואיך נוכל לנהל את מאגר האנרגיה שלנו מתוך מודעות ובחירה?

 

תארו לכם בית המתקיים על חשמל המופק מתוך גנרטור. החשמל בבית כזה הוא מוגבל בכמות ובזמן, לכן לא ניתן להשתמש בכל מכשירי החשמל הקיימים בו בדיוק כפי שאנחנו רוצים. על מנת שנוכל להפעיל כל מכשיר חשמלי בכל זמן עלינו להתחבר לתחנת כוח היכולה לספק חשמל בכמות עצומה ללא מגבלת זמן.

 

המערכת האנושית בנויה באותה הצורה. הגנרטור שלנו הוא מוחנו הרגשי-דפוסי היכול לספק לנו חשמל, אנרגיה או כוח עבודה המוגבל בכמות ובזמן. לכן אנחנו חווים עייפות, תשישות, עצבים, חרדה, דכדוך ורגשות שליליים.

כדי שנוכל לחיות חיים המשלבים בתוכם תפקוד תקין של הגוף, בריאות , הרגשה חיובית וכוח למימוש ולעשייה עלינו להיות מחוברים לתחנת הכוח שלנו, היא שדה הנפש.

 

האנרגיה שלנו, המערכת הנפשית, היא ניידת ולכן היא אינה תמיד איתנו. על מת שנוכל להגיע ליותר מצבים בהם אנחנו מלאי אנרגיה, עלינו ללמוד מה הגורמים לאיבוד או לשמירת האנרגיה וכיצד ביכולתנו לפעול כדי להחזיר לעצמנו את האנרגיה שלנו, את כוחנו.

 

בהרצאה אתן פירוט על מנגנון הפעולה של המערכת האנושית והדינמיקה בין המוח לשדה האנרגיה. אפרט על גורמים לאיבוד ולשמירה על האנרגיה ואתן מגוון כלים מעשיים להחזרת האנרגיה.