ניאו-הומנולוגיה

ניאו-הומנולוגיה הינה תיאוריה המציגה את כלל הכוחות הפועלים על המערכת האנושית המשפיעים על הרגשות שלנו, בריאותנו ורמת האנרגיה שלנו.

תיאוריה זו מלמדת את הדינמיקה המופלאה בין מוח-גוף-נפש, את הקשר בין מחשבה לרגש, השפעתו של המוח על בריאותנו, מצב רוחנו ואיך אנו בני האדם יוצרים באופן חד משמעי את המציאות בה אנו חיים.

 

כחלק מתורה רחבה, ההתייחסות לטיפול עצמו נוגעת לרמת האנרגיה במוח. המוח נזקק לאנרגיה על מנת למלא את תפקידיו באופן מיטבי- הרגשה טובה, בריאות תקינה, תקשורת עם העולם החיצון ומימוש הרצון במציאות. ככל שרמת האנרגיה גבוהה יותר, כך יש שיפור בכל התחומים.

מנגנון הפעולה המובנה של המוח הוא להוות מערכת הגנה. תחת מנגנון זה אנו מאבדים הרבה מאוד אנרגיה על ידי שימת דגש על הסכנות הצפויות לנו- פיטורין, דחייה, כשלון וכו'. בניגוד לבעלי חיים, לאנשים יש את היכולת לייצר מחשבות שאינן קשורות למה שקורה באותו רגע.

על מנת להעלות את רמת האנרגיה ולשמור עליה יציבה, יש לשנות את האופן האוטומטי של מנגנון הפעולה. 

ככל שאנו מתבגרים ומפעילים את אותו המידע שוב ושוב, הוא מקבל מסלולים מהירים ונגישים והמחשבות נהיות אוטומטיות. 

הניאו-הומנולוגיה אינה אימון אישי, אלא שיטת טיפול עצמי. כלומר, האדם הוא המטפל של עצמו ומקבל במהלך הטיפול ידע וכלים לנהל את כמות המחשבות ותוכן המחשבות, לשנות דפוסי חשיבה, להשתחרר ממשקעים רגשיים שליליים המפריעים לו לפעול בהגיון, ליצור סנכרון בין המוח ללב כך שהמחשבות יתמכו ברצון ולא יתנגדו לו ויצרו דואליות.

היעילות של הניאו-הומנולוגיה נגזרת מכך שהיא ניגשת למקור היוצר כל בעיה- המידע אותו אנו מפעילים במודע או שלא במודע, הקובע את רמת האנרגיה במוח.  אנו משנים את מנגנון הפעולה של המוח על ידי מעבר משליטת המוח רגשי העובד כמנגנון הישרדות לבקרת המוח הגיוני התומך בחיים מספקים רגשית וחומרית. 

השילוב של עבודה מקבילה על שלושת מערכות המידע המשפיעות על האדם ( מוח רגשי - תת מודע, מוח הגיוני - מודעות, המערכת הנפשית- המוח שבלב) הוא זה שיוצר גם אפקט מהיר וגם בניית בסיס יציב שמחזיק להמשך החיים.

הניאו-הומנולוגיה מסבירה את התודעה.

בראות עיניי, תורת הניאו-הומנולוגיה מצליחה לשלב ידע שקיים כבר שנים רבות בקבלה, בבודהיזם, ביוגה, בתחומי הפיזיקה הקוואנטית, הביולוגיה והכימיה, להסבר פשוט המותאם לחיים בעידן המודרני בעולם המערבי. כך אנו יכולים לשלב בין חיבור רוחני לגוף בריא, הרגשה טובה ומימוש חומרי במציאות.

 

הטיפול בשיטת הניאו-הומנולוגיה מאפשר למטופל להעלות את רמת האנרגיה במוח ובגוף ובכך להשפיע על מצבו הרגשי והפיזי, לשנות את הדרך בה מוחו פועל, ולהפוך להיות אוטונומיה- אדם המספק לעצמו אנרגיה ללא תלות בגורמים חיצוניים. כל אלה מובילים ליצירת המציאות הרצויה.

גיל ריבה פוגש את יעל פוליאקוב

יעל פוליאקוב מספרת על הטיפול בניאו-הומנולוגיה  והשפעתו על חייה

 

סיגל שחמון מארחת את יהודית אורנייה מילוא

יהודית מילוא, מפתחת שיטת הניאו-הומנולוגיה, מסבירה על השיטה