המערכת האנושית

 

מבנה המערכת

 

המערכת האנושית כוללת 3 מערכות מידע:

המוח הדפוסי-רגשי – מערכת מידע סגורה הכוללת מידע אישי היוצר נקודת מבט סובייקטיבית המהווה מסנן דרכו אנו רואים את העולם. מכילה מידע בהיקף מצומצם ומתוקף היותה סגורה לקליטת מידע ממחזרת את אותם דפוסי החשיבה והשפעתם על הרגשות , רמת האנרגיה והגוף הפיזי.

 

המוח ההגיוני- מערכת מידע פתוחה הכוללת נקודת מבט אובייקטיבית. המוח ההגיוני מאפשר לנו להיות מודעים, לנטרל את ההשפעות של המידע השלילי הקיים במוח הרגשי, ולשמור על רמת אנרגיה גבוהה במוח. מתוקף המבנה הפתוח של המערכת היא צומחת ומתפתחת, מכילה מידע מאורגן בכמות גדולה, ומהווה גשר לחיבור למערכת הנפשית.

 

המערכת הנפשית- מערכת מידע אינסופית, אחראית על ההתפתחות הרוחנית ומגבה את שני המוחות האחרים. זוהי מערכת מידע ניידת, היוצאת ונכנסת לגופנו בהתאם לדינמיקה המתרחשת בין המוחות.

 

הגוף – כלי המדידה דרכו אנו חווים את המידע בו אנו משתמשים.

 

 

 

הדינמיקה בין המערכת

 

ברירת המחדל של מוחנו היא לפעול דרך המוח הדפוסי-רגשי. כיוון שהמידע במוח זה מושתת על שני שליש מידע שלילי, לרוב אנו נמצאים ברמת אנרגיה נמוכה במוח.

ההשלכות של רמת אנרגיה נמוכה הן רגשות שליליים, רמת מתח גבוהה, חוסר יכולת של המוח לנהל את התפקוד הפיזיולוגי בצורה תקינה, ואיבוד היכולת המגנטית למשוך אלינו את המערכת הנפשית בחזרה לגוף.

התנהלות אוטומטית זו במשך שנים יוצרת אצלנו את המציאות של חסר בעולם החיצון כמו זוגיות לא נעימה, קשיים כלכליים, חוסר בסביבה תומכת, ואת המציאות בעולמנו הפנימי המתבטאת בבריאות לקויה, רמת מתח גבוהה, ופחדים המלווים אותנו כל הזמן.

 

כדי לשנות את התגובה האוטומטית עלינו להפעיל באופן מודע את המוח ההגיוני. כאשר אנו פועלים מתוך מערכת מידע אובייקטיבית הרואה את העובדות, במקום מערכת מידע סובייקטיבית המעוותת את ראיית המציאות, אנו יכולים לשמור על רמת אנרגיה גבוהה במוח.

כאשר למוח רמת אנרגיה גבוהה אנו יכולים להתחבר למערכת הנפשית המהווה את שדה הכוח שלנו. שילוב העבודה של המוח ההגיוני והמערכת הנפשית מאפשר  לחוש מלאות וסיפוק, ליצור מציאות חדשה המתבטאת באופן פיזי בבריאות תקינה, מערכות יחסים מיטיבות, שפע חומרי וכל רצון אחר שנחפוץ לממש.

 

מוזמנים ליצור קשר:

  • Facebook

כל הזכויות שמורות

לנטע פיש - ניהול תודעה

כתבו לי

שליחה