ליווי אישי

parenting.jpg

מטרת הטיפול בשיטת הניאו-הומנולוגיה היא להביא את האדם להיות אוטונומיה- אדם היודע לזהות את מצבו הרגשי, להבין מה הגורמים לכך וכיצד לשנות את ההרגשה ואת רמת האנרגיה שלו.

לשם כך המטופל לומד על מבנה המערכת האנושית והדינמיקה הפנימית שלה היוצרת את מצבו הרגשי והבריאותי, תוך כדי התמקדות בדפוסי החשיבה והאמונות שלו, במטענים הרגשיים אותם הוא סוחב מהעבר, בבעיות הנוכחיות המציקות לו וכמובן ברצונות והשאיפות שלו.

עיקר הטיפול מתבצע באמצעות העברת מידע חדש, ריגרשנים ופתרון חלומות. אפשר לקרוא עוד על הטיפול בעמוד המסביר על השיטה

תדירות הטיפול מתחילה לרוב במפגש פעם בשבוע ובהמשך יורדת בהתאמה לכל אדם. נסיון רב שנים לימד אותי שלכל אחד יש את הקצב והיכולות שלו, לכן ישנם אנשים המגיעים לטיפול פעם בשבועיים מן ההתחלה, מסיבות שונות. 

אורך הטיפול גם משתנה מאדם לאדם, בהתאם למצבו, לבעיות שיש לו ולמקום אליו הוא שואף להגיע. יחד עם זאת, הטיפול בשיטת ניאו-הומנולוגיה מביא לתוצאות מהירות יחסית הבאות לידי ביטוי ראשוני בירידה של רמת מתח. כעבור 3-4 פגישות מקסימום המטופל כבר מרגיש שינוי בהרגשה שלו.

גם התהליך עצמו מותאם אישית. אדם המגיע עם בעיה אקוטית או במצב רגשי קשה, מקבל קודם כל התייחסות לבעיה עצמה, על מנת להביאו למצב בו הוא יכול לנשום, לקלוט מידע וליישם אותו.

הניסיון שצברתי במהלך השנים בהן אני מטפלת (החל משנת 2005) מאפשר לי לעלות במהירות על המקור היוצר את הבעיה, לא להתעסק עם בעיות שהן "תופעות לוואי" - בעיות הנגרמות כתוצאה מסטרס מתמשך או מהתנהלות תחת תפיסה שגויה. ביכולתי לראות את התמונה הרחבה.

למשל, אדם המפחד מדחייה לרוב רוצה חברים ו/או זוגיות על מנת לא להרגיש דחוי. ​הוא לרוב יחשוב שהוא צריך לתקן אצלו משהו, כמו ביטחון עצמי או יכולת לשוחח בקלות. במציאות, אם הוא ישיג את החברים או הזוגיות מבלי לשנות את הפחד מדחייה, הוא יימצא את עצמו מודאג ממה החברים או בן הזוג שלו חושבים עליו ומרגישים כלפיו, הוא יינסה לרצות אותם, להוציא מהם תגובות חיוביות. למעשה, מערכות היחסים שלו ייגרמו לו להיות במתח תמידי, כיוון שהוא תמיד יהיה בפחד לאבד אותן. לכן, הבעיה אינה במה שיש לו או אין לו במציאות, אלא במידע היוצר את הפחד מדחייה. לכן גם אין צורך "לתקן" ולא חסר לו שום דבר. ברגע שהוא מנקה את הפחד שמנהל אותו, הוא כבר יהיה באופן טבעי נינוח יותר, עם יותר ביטחון ויוכל לשוחח בקלות רבה יותר.

ככל שמתקדם הטיפול האדם לומד בעצמו לראות את התמונה הרחבה, לעלות על המקור היוצר את הבעיה.

מגוון הכלים שכל אחד יכול ליישם הוא עצום. לא חייבים להשתמש בכולם או אפילו באחד מהם. כל הכלים התודעתיים כמו רשימות, כתיבה, דמיון, מדיטציות שונות ועוד נועדו על מנת להשקיט את המוח, לעשות סדר ולשנות התנהלות. הם כלי עזר להתהליך, כיוון שכולנו קיבלנו מוח שנוטה לחזור לסורו ולעסוק בהישרדות והתגוננות מפני סכנות פיזיות ורגשיות.

מטרת הטיפול היא לאו דווקא השגת תוצאה מסויימת משתי סיבות עיקריות: 

לרוב התוצאה תלויה במשתנים נוספים, כמו תיזמון נכון.

גם אחרי שתשיגו את התוצאה הרצויה תרצו תוצאה אחרת בתחום אחר. תמיד נרצה עוד משהו. זה הטבע הבריא שלנו. זה לא אומר שאנחנו לא מסופקים, אלא שאנחנו בצמיחה. לכן הטיפול מתמקד בלתת כלים לאיזון וצמיחה על מנת שישרתו אתכם תמיד.