להיות בזוגיות המתאימה לי

זוגיות דף הבית.jpg

לפני די הרבה שנים הייתי בפיקניק עם חברות שלי. דיברנו על עניינים בזוגיות ואני אמרתי: " לי יש סטורן בזוגיות". כלומר, יש לי קושי בנושא הזוגיות לפי המפה האסטרולוגית. יעני, לי יש תרוץ לבלאגן. חברה שלי ענתה לי: "נטע, יש לי חדשות בשבילך. בלי מפה או עם מפה, זוגיות היא נושא שמעסיק את כולם". כמה שהיא צודקת.

לימים גם למדתי שמיקום הסטורן במפה מצביע יותר על האופן בו אני חושבת ועל הזוגיות כטריגר המעורר מחשבות אלו.

את אלון, בן הזוג שלי גם כיום, פגשתי בצבא. אני מאלה שהזוגיות קרתה להם, עוד לפני שידעתי מי אני. הטיפול בניאו איפשר לי להנות ממנה. למדתי להפסיק להתעסק במה הוא חושב/ מרגיש/ אומר/ עושה, להפסיק לנחש את התשובות לשאלות האלו וגם להפסיק לשאול אותן בכלל. להפסיק להאשים, לצפות, לשפוט ועוד מלא.  למדתי לשמור את האנרגיה שלי לעצמי. כשאני לא מרוקנת את עצמי מאנרגיה אני גם לא צריכה לבוא למישהו אחר בדרישות שימלא אותי. הרבה יותר נעים לי והרבה יותר נעים איתי. זה בדיוק מה ששינה את הזוגיות שלי לטובה.

זוגיות היא הבחירה המודעת היחידה שאנחנו עושים במסגרת המשפחתית. הבחירה לחיות עם מישהו נוסף, יום יום. זו בהחלט בחירה חשובה ביותר. בתפיסה שלי, ככל שאדם מתבגר הוא מכיר את עצמו טוב יותר ויכול לבחור זוגיות שמתאימה לו יותר מצד אחד, מצד שני- המוח נהייה מקובע יותר או אוטומטי יותר במסלולי החשיבה שלו ולכן השינוי דורש יותר מודעות ועבודה.

אני ממש אוהבת אנשים שלא מוכנים להתפשר בנושא ולגמרי מסכימה איתם. השאלה היא איך אפשר לכוון את עצמנו למה שאנחנו רוצים ואיך לעקוף את החסימות ולהפסיק את מה שמפריע.

אני עוסקת בשיטת הניאו-הומנולוגיה כבר קרוב ל-20 שנה. במהלך שנים אלו הגיעו אלי נשים וגברים שרוצים זוגיות. רובם לא מבינים למה זה לא קורה להם. איפה טמונה הבעיה. המשותף לכל אלה שמגיעים אלי שכולם רוצים להתאהב, להתלהב, להרגיש שזה זה. לכולם גם יש משהו שחוסם או מעכב את הזוגיות הרצויה מלהגיע.

החסימות מגיעות מהמוח. יש פחדים שזוגיות עלולה לחנוק, להפריע, לרוקן. יש פחדים מהקמת משפחה. ישנן גם חסימות שמקורן במנגנון הפעולה של המוח שמתמקד במה שלא רוצים, במה שלא טוב ובמה שלא אפשרי. חלק מהחסימות מודעות וחלקן מתקיימות בתת המודע. כל אדם והמחסומים שלו.

אני מאמינה שהכוח הפנימי שיש בנו חזק יותר מכל דבר חיצוני. אני גם מאמינה שבפני כל אדם קיימות מספר רב של אפשרויות ולא רק מישהו אחד שמתאים לו.

הגישה שלי לטיפול היא ללמד את האדם ידע וכלים לניהול התודעה שלו, תוך כדי דגש על מה שמעסיק אותו. יש רווח מוסף רב לידע הזה, המתבטא בסנכרון טוב יותר בין הלב למוח, ברמת מתח נורמטיבית, בבריאות תקינה, בתחושה של איזון ויציבות, בשיפור מערכות יחסים ובשינויים במציאות החיצונית.

אני ממליצה לכם להיכנס לבלוג ולקרוא סיפורים בנושא מטיפולים שונים. כאלו שהצליחו וגם אלו שפחות. כך תוכלו להתרשם מהשיטה ומהדרך שלי.

לפרטים נוספים על השיטה, הטיפול והעלויות.

לבלוג של סיוון סטרומזה שבעצמה עשתה את הדרך וכותבת על כך בצורה מופלאה.